• Izlasi!

  Mēbeles gulēšanai un sēdēšanai. Dīvāna sastāvdaļas. Dīvāna karkas Dīvāna apšuvums Dīvāna pildījums Izvelkamo dīvānu mehānismi Praktiski padomi dīvāna izvēlē. Vispārējie dīvānu lietošanas noteikumi
  Ražotājs: Polija(fi)

  Mēbeles gulēšanai un sēdēšanai.

   

  Uz dīvāna cilvēki pavada krietnu savas dzīves daļu, tāpēc šo mēbeli nepieciešams izvērtēt, kādam nolūkam dīvāns kalpos - vai tas paredzēts atpūtai un viesu uzņemšanai, vai arī gulēšanai.

  Dīvāni eiropiešu mājokļos parādījās jau 17. gadsimtā, tie bija paredzēti sēdēšanai. Tikai pagājušā gadsimtā dīvāni sāka kalpot arī kā guļamvieta. Mūsdienu mīksto mēbeļu tirgus piedāvā plašu dīvānu izvēli, kas atšķiras netikai pēc krāsas, izmēriem un formas, bet arī pēc savām funkcijām un mehānismiem. Iespējams iegādāties dīvānu komplektā ar mīkstajiem krēsliem, tā nokomplektējot viesistabas atpūtas stūrīti. Nopērkami divvietīgi, trīsvietīgi un vēl lielāki dīvāni, taču jāņem vērā, ka trīsvietīgā dīvānā ērta sēdēšana sanāks tikai diviem cilvēkiem.

  Pēdējā laikā popularitāti iegūst tā sauktie moduļdīvāni, kas sastāv no atsevišķām sekcijām, kuras var salikt kopā, vai lietot atsevišķi. Liela izmēra telpās var izmantot stūra dīvānus. Tie aizņem samērā daudz vietas, taču radīs viesistabā lielāku mājīgumu. Stūra dīvāni var tikt apvienoti grupā ar mini galdiņu vai bāra leti.

  Dīvāna sastāvdaļas.

  Dīvāna karkass – konstrukcija, kas satur dīvānu. Parasti karkass tiek izgatavots no dabīgā koka, (dārgākie modeļi) vai no metālisku elementu un saplākšņa vai skaidu plākšņu kombinācijas. Ja karkass izgatavots no zāģskaidu plāksnēm, būtiski, lai tās būtu labi izžāvētas. Pretējā gadījumā tās var saplaisāt un tad dīvāna konstrukcijas nekalpos ilgi. Skaidu plātnēm jābūt pārklātām ar aizsargkārtu, lai no tām neizdalītos cilvēkam kaitīgas vielas.

  Dīvāna apšuvums – atkarībā notā kvalitātes un cenas, var izmantot dažādus dabīgos vai sintētiskos materiālus.

  Dīvāna pildījums – parasti tiek izmantots porolons, putupoliuretāns vai sintepons. Vēlams, lai dīvāna iekšpusē būtu arī atsperu elementi, kas nodrošina dīvāna “neizsēdēšanos”. Vislabākais un arī dārgākais pildījums sastāv no voiloka, vatīna un atsperu bloka.

  Porolons (elastīgais putu poliuretāns) ir mīkstas poliuretāna putas ar porainu struktūru. Porolonam raksturīgas labas atsperīguma īpašības, spēja atjauno formu un labi elastības rādītāji. Mēbeļu porolons ir viens no galvenajiem mēbeļu mīksto elementu pildījuma materiāliem. 

  Standarta mēbeļu porolons (VB) tiek plaši izmantots mīksto mēbeļu un matraču ražošanā. Tam raksturīga standarta stingrība un neliels blīvums.   

  Īpaši elastīgais putu poliuretāns (HR) tiek izmantots augstākas kvalitātes moderno mēbeļu izgatavošanā. Tam raksturīgs augsts komforta koeficients, atsperīguma efekts un ilgmūžība.

  Latekss ir dabisks materiāls - saputots kaučuka koka sulas ekstrakts. Tas ir elastīgs un atsperīgs, lieliski pārnes slodzi uz matrača atsperēm, spēj izturēt lielu spiedienu, pēc tam atjaunojot sākotnējo formu. Latekss neizraisa alerģiju un ir ilgmūžīgs (saglabā elastību aptuveni 15 gadus).

  Kokosšķiedru plāksne ir pilnīgi dabiska šķiedra kopā ar lateksu. Tai piemīt brīnišķīgas īpašības: nepūst nekādā mitrumā, gadu desmitiem saglabā elastību un stingrību, pilnīgi ekoloģiska, higiēniska un neizraisa alerģiju. Kokosšķiedra ir vislabākais materiāls komforta sasniegšanai. 

  Sintepons (sintētiskais vatelīns) ir viegls, apjomīgs un elastīgs neaustais materiāls. Tas saglabā mīkstumu neatkarīgi no lietošanas ilguma, neizdala putekļus un neizraisa alerģiju. Sintepons ir lieliska pamatne augstas kvalitātes mīksto mēbeļu apdares izgatavošanai. Tā priekšrocības ir vieglums, labas siltumizolācijas īpašības un maza masa. 

  Vatelīns ir ekoloģiski tīrs, stingrs un nodilumizturīgs materiāls, kas tiek izgatavots no dabiskām izejvielām. Tas sastāv no kokvilnas un vilnas šķiedru maisījuma. Mīksts - lieliski piemērots cietāku materiālu pārklāšanai. 

  Filcs ir ekoloģiski tīrs, nodilumizturīgs un stingrs materiāls, kas tiek izgatavots no dabiskām izejvielām. To izmanto stingram izolācijas slānim starp atsperēm un mīksto pildījumu. Tas sastāv no kokvilnas un vilnas šķiedru maisījuma. 

  Termoflekss ir viegls neausts materiāls no poliestera un vilnas šķiedru maisījuma. Tas ir elastīgs un nodilumizturīgs materiāls. Tam raksturīga laba gaisa caurlaidība, elastība un nodilumizturība. 

  Flizelīns (spanbonds) ir mikroporains tvaika caurlaidīgs materiāls, ko ražo no ļoti smalkām polipropilēna šķiedrām. Tam raksturīga liela izturība un gaisa caurlaidība. To izmanto matraču ražošanā, metāla konstrukciju (piemēram, atsperu bloka) atdalīšanai, dīvānu aizmugurējo un apakšējās daļas apdarei.

  Izvelkamo dīvānu mehānismi

  Pērkot dīvānu, der apsvērt, vai nepieciešams dīvāns, kas kalpotu arī kā gulta. Pat ja paši saimnieki nedomā uz tā gulēt, iespējams dīvāns var noderēt kā naktsmāju vieta viesiem. Izvēloties izvelkamo dīvānu,  rūpīgi jāiepazīstas art ā izvilkšanas mehānismu, kas ir viens no svarīgākajiem šāda dīvāna elementiem.

  Populārākais ir tā sauktais “grāmatas “ mehānisms(sēdekli paceļ, atzveltne nolaižas horizontāli, un sēdeklis nolaižas). Šis mehānisms ir laika pārbaudīts un ir pietiekami drošs. Šo modeli parasti raksturo mūsdienīgs dizains, taisnas līnijas un izmantoto detaļu minimālisms. Dīvāni ar šādu mehānismu izturības dēļ ieguvuši lielu popularitāti.

  “Akordeons” – viegli un viekārši saliekams, nepieciešams tikai nedaudz pacelt dīvāna malu un pavilkt uz savu pusi. Jāņem vērā, ka šāda dīvāna guļvieta sastāv no trim daļām, un tā vājā vieta ir materiāls, no kura izgatavots matracis, jo matracim jālokās atzveltnes daļā.

  Dīvāns ar “Eirosofas” transformācijas mehānismu ir viens no drošākajiem. Dīvāna izlaišanai nepieciešms aizvākt atzveltnes spilvenus, izripināt uz priekšu sēžamo daļu un nolaist uz leju atzveltnes daļu – guļvieta ir gatava. Zem sēžamās daļas parasti ir izbūvēta veļas kaste. Ieteicams pārbaudīt no kāda materiāla izgatavota kaste. Vislabākais variants – no saplākšņa(finiera), neviss no skaidu plātnēm.

  Dīvāns  “Eirosofa ar lifta " transformācijas mehānismu ir viens no drošākajiem. Dīvāna izlaišanai nepieciešms aizvākt atzveltnes spilvenus, pacelt uz augšu sēžamo daļu un nolaist uz leju atzveltnes daļu – guļvieta ir gatava. Zem sēžamās daļas parasti ir izbūvēta veļas kaste. Ieteicams pārbaudīt no kāda materiāla izgatavota kaste. Vislabākais variants – no saplākšņa(finiera), neviss no skaidu plātnēm.

   

  “Saliekamā gulta” jeb “ Delfīns” ir speciāls mehānisms, kas atrodas zem sēdekļa daļas, kuru paceļot uz augšu izvelkas guļvieta. Ja izvēlaties šādu variantu, vērsiet uzmanību, no kā izgatavots izvilkšanas mehānisms. Vislabākās ir atsperplāksnes, kuras izvietotas krusteniski pa guļvietu. Otrs svarīgākais – siksnu balasts, trešais – metāliskais tīkls.Transformācijas mehānismam “Tango” ir trīs izvilkšanas pozīcijas – sēdēšanai, gulēšanai un starppozīcija “Relax”. Šādas pozīcijas ieņem ne tikai dīvāna atzveltnes daļa, bet arī roku balsti. Arī šāda tipa dīvāni tiek aprīkoti ar ietilpīgu veļas kasti dīvāna apakšējā daļā.

  Praktiski padomi dīvāna izvēlē.

  ● Pirms pirkšanas izmēriet sava mājokļa platību, lai zinātu minimālos un maksimālos dīvāna gabarītus;

  ● ja tas kalpos arī kā gulta, nepieciešms izvelkamais dīvāns;

  ● pamēģiniet izlaist un salikt dīvānu vairākas reizes – mehānismam jābūt vienkāšam un ērtam;

  ● no zema dīvāna piecelties ir grūtāk;

  ● gara auguma cilvēkam sēdēšanai nepieciešams dziļāks dīvāns;

  ● zema atzveltne neļaus atslābināt kakla un plecu muskulatūru;

  ● dīvāna roku balstiem jābūt zemiem un ērtiem;

  ● atzveltnes slīpumam jābūt ērtam (90 grādu slīpumā ilgstoši sēdēt ir apgrūtinoši).

   

  Vispārējie dīvānu lietošanas noteikumi

  • Lai nesabojātu dīvānu, nesēdiet uz roku balstiem un atzveltnes, nestaigājiet un nelēkajiet pa dīvānu vai krēslu.
  • Pārvietojot dīvānu, tas jāceļ aiz apkašas. Nedrīkst stumdīt, celt aiz roku balstiem un vilkt aiz spilveniem.
  • Jāizvairās no tiešu saules staru iedarbības.
  • Dīvaniem jaatrodas vismaz 50 cm attālumā no apkures ierīcēm.
  • Nepārslogojiet mēbeles - uz vienas sēdvietas drīkst sēdēt viens vidēja svara cilvēks (80 - 90 kg).
  • Regulāri (reizi gadā) jāpārbauda mēbeļu furnitūra - vai visas mēbeļu skrūves ir kārtīgi pievilktas.
  • Vismaz reizi nedēļā vajag ar putekļusūcēju vai suku slaucīt putekļus no auduma virsmām.
  • Lai iztīrītu mēbeli, klātu ar audumu vai dabīgo ādu, ieteicams izmantot reģistrēta uzņēmuma profesionālus tīrīšanas pakalpojumus vai lietot pārdošanā esošos audumu un ādas kopšanas līdzekļus mēbelēm, ievērojot to lietošanas instrukcijas.

   

  Mēbeļu audumu apskats
   

  Pārklājuma jeb tehniskie audumi tiek izmantoti atsperu bloku, mīksto iekšējo elementu nosegšanai, tādiem kā pamata ieklājums (nebalināts audums, maisa audums, satīns), mēbeļu pārvalku oderējumam, izlaižamo krēslu aizmugurējās daļas apvilkšanai. Kokvilna, lins u.c. dabīgie materiāli.

  Apvilkšanas audumi - speciāli mēbeļu audumi, kas paredzēti, lai pārklātu izstrādājumu redzamās daļas. Tieši šie audumi ir pircēju izvēlētā dīvāna savdabīgs „apģērbs”. Dažos mēbeļu modeļos pārklāšanai tiek izmantota divu audumu kombinācija. Spilvenu un pārvalku audumus sauc par pamata audumu, bet karkasu pārklājošos – par kompanjonu audumu.

  Mēbeļu pasaulē vispārpieņemtā kategoriju klasifikācija
  0 kategorijas audumi – "vieglie" audumi: skočgards, plānie šenili, termožakards, kokvilna.
  I kategorijas audumi – lielāks blīvums. Floks, velvets, šenils, plānais gobelēns, zamšs
  II kategorijas audumi – šenilžakards un daudz blīvāki 1.kategorijas audumi
  III kategorijas audumi - "smagie" audumi ar sarežģītu faktūru: blīvs šenils, zamšs, gobelēns, šenils ar specefektiem ("cirtotais")
  IV kategorijas audumi – smagi blīvi audumi: gobelēni, šenili, kā arī zamšs ar zīmējumu
  V kategorijas audumi – "šenilžakards" un citi blīvie mēbeļaudumi ar dabīgo šķiedru
  VI kategorijas audumi – dabīgai ādai analogi audumi(arpateks). Speciāli izstrādāti audumi mīksto mēbeļu apvilkšanai
  VII – VIII kategorijas audumi – dažādu ražotājvalstu un apstrādes līmeņa dabīgā āda
  Audumu kategorijas (vai tā būtu 0tā vai 5tā) vairāk liecina par auduma veidu, blīvumu, svaru, ražotājvalsts cenu politiku nekā par kvalitāti. Visiem jaunajiem audumiem, pirms tie tiek piedāvāti piegādātājiem, tiek pārbaudīta atbilstība dažādiem kvalitātes kritērijiem. Ja šī atbilstība ir teicama, tad audums nokļūst fabriku darba kolekcijās (nokļūst ražošanā).

  Zemāk norādīta tā informācija, kuru pircējam vēlams atcerēties.
  1. Kādām īpašībām būtu jāpiemīt apvilkšanas audumiem?
  Apvilkšanas audumiem būtu jāatbilst šādiem kritērijiem: nodilumizturība, blīvums, tiem jābūt piesūcinātiem ar īpašu ūdeni un netīrumus atgrūdošu šķīdumu. Tos tīra ar sūkli vai mīkstu birstīti. Iespējama mitrā tīrīšana ar vāju ziepjūdeni, veicot apļveida kustības. Pārvalkus mazgāt nav ieteicams, jo iespējama pārklājuma jeb tehniskā auduma sēšanās, kas var izraisīt pārvalka deformāciju.

  2. Kādi apvilkšanas audumu veidi tiek izmantoti?
  Mēbeļu ražošana pārsvarā tiek izmantoti: nubuks, mikrofibra(jaguārs), gobelēns, floks, mirāža, mīkstais sveids, šenils, bridžs, vinila āda, mārša, astra velūrs, zelta aunāda, šampaņa, āda. Tiem, atkarībā no ķīmiskā sastāva, piemīt dažādas īpašības. Lai izvēlētos pareizo audumu, Jums jāzin, kuras auduma īpašības Jums ir vissvarīgākās. Tās vai citas auduma īpašības nosaka auduma ķīmiskais sastāvs.

  Gobelēns – nodēvēts franču manufaktūras ģimenes Gobelēnu vārdā. 100% kokvilna. Atšķiras ar pareizu diegu savijumu, kas veido figūru vai ornamentālu kompozīciju. Tam ir daudz dažādu krāsu un toņu. Var mazgāt. Gobelēns ir viens no tiem dabīgajiem apvilkšanas audumiem, par kuru vienmēr ir liela un nezūdoša pircēju interese.

  Floks (samta aizvietotājs) – tas ir apvilkšanas audums, kura sastāvā ir poliesters un kokvilna (parasti 35% - kokvilna, 65% - sintētika) uz kura ar elektrostatiskā paņēmiena palīdzību tiek uzklātas plūksnas. Tas rada floka samtaino virsmu. Floks atbilst visiem mēbeļaudumu pamatkritērijiem. Tas izskatās diezgan cienījami. Floks iztur jebkuru slodzi, tas ir piesūcināts ar ūdeni un netīrumus atgrūdošu šķīdumu, neizbalo, var mazgāt ar Ph neitrāliem mazgāšanas līdzekļiem.

  Žakards – publiski zināmāks nosaukums- mākslīgais zīds. Sastāvs: kokvilna – 50%, sintētika – 50%.Vairāki desmiti dažādos virzienos un dažādā slīpumā skrienošu birstīšu veido smalku, detaļās precīzu zīmējumu. Ne velti žakarda stelles dēvē par izcilu cilvēka izgudrojumu. To izgudrotājs ir Žozefs Marī Žakards. Audums ir blīvs un stingrs. Cilpas satītas, velkot neattinas.

  Šenils – tulkojumā no franču valodas – kāpurs. Kombinēts sastāvs(gan dabīgās, gan sintētiskās šķiedras): apmēram 50% - kokvilna, 50% - sintētika. Šenila diegs veidojas, ieaužot plūksniņas starp diviem izturīgiem diegiem, kuri tiek savīti spirālē. Ārēji tas atgādina kāpuru, no kā arī radies auduma nosaukums. Ļoti blīvs un izturīgs audums. Plūksnu uzkasa uz speciāla darbagalda. Moderns, salīdzinoši dārgs audums. Viena no šenila ekspluatācijas īpašībām ir augsta nodilumizturība, jo tajā ir sintētiskās šķiedras. Pēc ekoloģiskajām īpašībām līdzīgs gobelēnam, jo tajā ir dabīgās šķiedras.

  Nubuks - mākslīgā āda, ievērojami lētāka par dabīgo ādu. Pārliecinoša imitācija ar lieliskām ekspluatācijas īpašībām.

  Mikrofibra (Jaguārs) – šis audums ir viens no visizturīgākajiem mēbeļu apvilkšanas audumiem. Tas atgrūž ūdeni un netīrumus un vienlaicīgi tam piemīt spēja laist cauri gaisu. Pareizi kopjot, audums ilgus gadus saglabā savu skaistumu un samtainumu. Lai saglabātu materiāla zīdaino spīdumu un attīrītu no putekļiem, audums regulāri ir jāizsūc ar putekļsūcēju, kā arī tā kopšanai jāizmanto sūklis un mīksta apģērbam paredzēta suka. Izturīgs pret berzi, neplīst, nepūkojas, neizbalo, nav nepieciešama īpaša kopšana.

  Āda – tas ir dabīgs elpojošs materiāls, kas piemērojas temperatūras svārstībām. Ar šādu materiālu apvilktajās mēbelēs jebkurā gada laikā var justies komfortabli. Āda – materiāls ārpus laika, laika gaitā tas tikai uzlabojas. Krāšņās atzīmītes uz ādas netiek uzskatītas par defektu, kaut gan daudzi domā tieši tā. Šīs krāsojuma variācijas un daudzveidīgais dzīslojums uz ādas izveidojies dzīvnieka nodzīvotās dzīves rezultātā un Jūsu mēbeles iegūst unikālu izskatu. Ādas apstrādes procesa laikā ādas krāsošanai tiek izmantotas anilīna krāsvielas. Tiek izdalīti divi ādas veidi: tīrs anilīns un pusanilīns. Ja Jums nepieciešams izvēlēties mēbeles telpai, kur uzturas bērni un mājdzīvnieki, tad labāk izvēlēties pusanilīnu, jo tāda āda ir vairāk aizsargāta.

   

   

Šajā mājaslapā tiek izmantotas sīkdatnes jeb cookies, lai nodrošinātu jums ērtāku un drošāku mājaslapas lietošanas pieredzi. Turpinot pārlūka sesiju vai nospiežot pogu "Piekrītu", jūs apstiprināt, ka piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Piekrišanu jebkurā laikā var atsaukt, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes. Sīkdatņu izmantošanas politika
Piekrītu Vairāk info